U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Aby nasza diecezja była wspólnotą uczniów – misjonarzy Chrystusa, którzy żyją świadomie łaską sakramentu chrztu w swoich wspólnotach parafialnych, potrzebujemy przestrzeni formacji: aby samemu wzrastać w wierze i być świadkami wiary swoim środowisku.

SZAL TO…

…miejsce formacji dla osób, które odkrywają swe charyzmaty i angażują się w swojej parafii  w przygotowanie do sakramentów, prowadzenie seminariów odnowy wiary i inne działania duszpasterskie.

Przygotowanie merytoryczne odbywa się w czasie warsztatów w rejonach duszpasterskich. Praktykę zdobywa się w czasie posługi.

JAK ROZPOCZĄĆ FORMACJĘ W SZALU?

Jeśli chcesz przygotować się do posługi w swej parafii i masz zgodę swego proboszcza lub księdza, z którym współpracujesz – zgłaszasz chęć uczestnictwa w konkretnym wydarzeniu formacyjnym, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub poprzez formularz zgłoszeniowy na tej stronie, lub bezpośrednio do Wydziału Duszpasterskiego, tel.: 58 536 12 21.

ZAPRASZAMY NA:

Warsztaty przygotowujące do prowadzenia rekolekcji GPS dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

  • głoszenia kerygmatu Łk 24
  • głoszenia świadectwa
  • koordynacji GPS
  • posługi muzycznej

Warsztaty dla wspólnot:

  • Jak modlić się wstawienniczo?
  • Jak rozpoznawać charyzmaty?

W przygotowaniu warsztaty dla ekip prowadzących przygotowanie do sakramentu chrztu dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 

Polecane linki