U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Witaj na stronie nacalyswiat.pl!

Pragniemy odnowy wiary w Jezusa Chrystusa dla całej naszej wspólnoty diecezjalnej. Chcemy z nowym zapałem podjąć współpracę z Duchem Świętym,  by w Jego mocy, korzystając z Jego darów szukać tych, którzy nie doświadczyli miłości Ojca.

Od kilku lat modlimy się, pracujemy nad wizją duszpasterstwa i odnowy, służymy w diecezji. Czytając znaki czasu, słuchając uważnie papieża Franciszka, zachęceni przez Pasterza naszej diecezji, uznaliśmy, że nadszedł czas, by zaprosić całą wspólnotę diecezjalną do działania, poprzedzonego wspólnym błaganiem o Nową Pięćdziesiątnicę dla naszej diecezji.

Wprowadzeniem w ten etap odnowy naszej diecezji będzie Forum Duszpasterskie "U Żródła łaski": doświadczenie jedności i wołanie o nowe namaszczenie Duchem Świętym. Planowaliśmy, że odbędzie się ono 30 maja br. Co prawda, musimy przełożyć Forum o kilka miesięcy, nie rezygnujemy jednak ze spotkania na modlitwie. 30 maja, w czasie transmisji z Bazyliki katedralnej, będziemy, prosząc Maryję o wstawiennictwo, łączyć się duchowo, dziękując Ojcu za łaskę życia, uwielbiając Jezusa Chrystusa w Jego zwycięstwie na grzechem i śmiercią oraz błagając Ducha Świętego o nowe serce.

Strona nacalyswiat.pl pomoże nam przygotować się do Forum, a po jego zakończeniu pozostanie platformą komunikacji, swoistym forum dla wszystkich, którzy pragną, by nasza diecezja stała się wspólnotą żywej wiary: dla młodzieży i dorosłych, dla świeckich, księży i konsekrowanych, dla zrzeszonych i niezrzeszonych.

 

Wydział Duszpasterski
Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej

Polecane linki