U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Trwają przygotowania do Diecezjalnego Forum Duszpasterskiego „U źródła łaski”. Nie wiemy jeszcze, kiedy się odbędzie, ale wiemy, że będziemy potrzebować… szalików!

SZAL to skrót nazwy Szkoły Animatorów i Liderów Diecezji Pelplińskiej, która przygotowuje zarówno młodzież, jak i dorosłych, do posługi  w naszych parafiach. W SZALu chcemy ożywić swoją wiarę i formować się, by być posłusznym narzędziem Ducha Świętego w odnowie naszej diecezji.

Symboliczny SZALIK jest nawiązaniem do nazwy tej Szkoły. W czasie Forum będziemy rozdawać te szaliki, by po powrocie do domu przypominały nam o misji, jaką zlecił nam sam Pan Jezus, a jaką chcemy z nowym zapałem podjąć w naszej diecezji: iść na cały świat i głosić Ewangelię.

Już dzisiaj prosimy każdego, kto umie robić na drutach: zrób szalik! Mogą być dwa! A nawet pięć… dziesięć! W czasie pracy módl się: w intencji Twojej rodziny, parafii, diecezji… W intencji młodzieży, rodzin i powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego… Wreszcie – w intencji Forum: aby się odbyło i przyniosło obfity owoc!

Długość szalika: 120 cm

Szerokość szalika: 24 cm

Kolor szalika: dowolny (może być z resztek wełny, może być jednokolorowy, w paski, w kropki – jaki sobie tylko wymyślisz).

Gdy już zrobisz swe arcydzieło (dwa…pięć… dziesięć), prześlij je na adres: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej, Aleja Cystersów 2, 83-130 Pelplin. 

A potem przyjedź koniecznie na Forum!

Polecane linki