U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

 

Jeśli pragniesz, by Duch Święty odnowił naszą diecezję, módl się z wiarą:

Niepokalanie Poczęta Maryjo, Bogarodzico i Matko wierzących! Zachęceni słowami z krzyża Twojego Syna: "Niewiasto, oto syn Twój" oraz "Oto Matka twoja", prosimy Cię, abyś przyjęła nas i całą naszą wspólnotę diecezjalną do swego przeczystego Serca. Tam znajdziemy schronienie i pomoc w przybliżaniu się do Bożej prawdy!

Bóg wybrał Cię na Matkę swego Jednorodzonego Syna. Wejrzał na Twą pokorę, a w Sercu Twym znalazł dla siebie dom pośród stworzeń. My także chcemy doświadczyć Twej macierzyżskiej miłości i pod Twoim Sercem wzrastać w Bożej łasce. Pragniemy od Ciebie uczyć się wierności Bożemu słowu. Jak Jezus, chcemy cieszyć się Twoją matczyną, nieustającą troską. Pragniemy upodobnić się do Ciebie, która jesteś najpokorniejsza i najświętsza pośród wszystkich dzieł Stwórcy.

Dozwól nam razem z Tobą śpiewać hymn wdzięczności i uwielbienia naszemu Bogu, w Trójcy Przenajświętszej Jedynemu. Niech będzie On uwielbiony za wszelkie działa, których dokonał dla nas przez Ciebie!

 

Duchu Święty, przeniknij swoją mądrością umysły wiernych z naszej diecezji. W sercach tych, którzy już dawno odwrócili się od Kościoła i Bożych praw, wzbudź szczerą tęsknotę za prawdą. Niech wrócą to stanu łaski.

Duchu Boży, pociesz zrozpaczonych chorobą czy utratą pracy i zdrowia. Zbieraj w jedno rodziny rozproszone przez nieczystość, brak wierności i żądze pieniądza czy władzy. Ulecz rany spowodowane niesprawiedliwością, lenistwem, wyzyskiem i zastraszeniem.

Panie i Dawco życia! Małżeństwom rozwiedzionym daj siłę pojednania i powrót do jedności życia codziennego. Ustrzeż w czystości i dobrych obyczajach narzeczonych. Ożyw na nowo wszystkich ochrzczonych. Odnów wiarę i odpowiedzialność za Kościół tych, którzy doznali Twego tchnienia w sakramencie bierzmowania. Daj nam łaskę skruchy i pragnienie szczerej Spowiedzi Św. Uzdolnij do godnego przyjmowania Ciała Chrystusa i życia pobożnego. Namaszczonych olejem chorych uzdrów na duszy i ciele, a opiekujących się chorymi zachowaj w cierpliwej i oddanej służbie. Kapłanów nam posługującym i od nas się wywodzących obdarz darem męstwa, pokory i gorliwej służby. Niech swoim przykładem i żarliwą modlitwą budują wspólnotę im powierzoną. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

 

Modlimy się także, by Forum, które planowaliśmy w maju, mogło się jak najszybciej odbyć i przynieść obfite owoce. Jeśli pragniesz dołączyć do czuwania modlitewnego:

 

1wybierz formę modlitwy (np. różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, litania itp.)

2wybierz czas (np. w wybrany dzień tygodnia, w określone przez ciebie dni)

3napisz do nas na o swoim postanowieniu.?

 

Z nadesłanych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. deklaracji utworzymy na tej stronie modlitewną mapę diecezji.

Polecane linki