U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Co to jest  forum?

zaproszenie

Przeczytaj dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

czytaj więcej

zaproszenie

Forum to...?

Czym jest Forum? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej

Forum to...

inicjatywy

Zobacz co dzieje się dodatkowo przy okazji Forum.

czytaj więcej

inicjatywy towarzyszące

Witaj na stronie nacalyswiat.pl!

Pragniemy odnowy wiary w Jezusa Chrystusa dla całej naszej wspólnoty diecezjalnej. Chcemy z nowym zapałem podjąć współpracę z Duchem Świętym,  by w Jego mocy, korzystając z Jego darów szukać tych, którzy nie doświadczyli miłości Ojca.

Od kilku lat modlimy się, pracujemy nad wizją duszpasterstwa i odnowy, służymy w diecezji. Czytając znaki czasu, słuchając uważnie papieża Franciszka, zachęceni przez Pasterza naszej diecezji, uznaliśmy, że nadszedł czas, by zaprosić całą wspólnotę diecezjalną do działania, poprzedzonego wspólnym błaganiem o Nową Pięćdziesiątnicę dla naszej diecezji.

Wprowadzeniem w ten etap odnowy naszej diecezji będzie Forum Duszpasterskie "U Żródła łaski": doświadczenie jedności i wołanie o nowe namaszczenie Duchem Świętym. Planowaliśmy, że odbędzie się ono 30 maja br. Co prawda, musimy przełożyć Forum o kilka miesięcy, nie rezygnujemy jednak ze spotkania na modlitwie. 30 maja, w czasie transmisji z Bazyliki katedralnej, będziemy, prosząc Maryję o wstawiennictwo, łączyć się duchowo, dziękując Ojcu za łaskę życia, uwielbiając Jezusa Chrystusa w Jego zwycięstwie na grzechem i śmiercią oraz błagając Ducha Świętego o nowe serce.

Strona nacalyswiat.pl pomoże nam przygotować się do Forum, a po jego zakończeniu pozostanie platformą komunikacji, swoistym forum dla wszystkich, którzy pragną, by nasza diecezja stała się wspólnotą żywej wiary: dla młodzieży i dorosłych, dla świeckich, księży i konsekrowanych, dla zrzeszonych i niezrzeszonych.

 

Wydział Duszpasterski
Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej

Polecane linki