U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Co to jest  forum?

zaproszenie

Przeczytaj dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

czytaj więcej

zaproszenie

Forum to... 

Czym jest Forum? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej

Forum to...

inicjatywy

Zobacz co dzieje się dodatkowo przy okazji Forum.

czytaj więcej

inicjatywy towarzyszące

    4 czerwca w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie U ŹRÓDŁA ŁASKI, które będzie jednocześnie dniem zakończenia i podsumowania diecezjalnego etapu Synodu o synodalności. Celem spotkania jest zjednoczenie Kościoła diecezjalnego na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Pasterza diecezji, by otworzyć się na Ducha Świętego, który poprzez Synod pragnie otworzyć każdego z nas na głębsze rozumienie istoty Kościoła i uzdolnić do podjęcia Jego misji.


By to wydarzenie było czasem rzeczywistego doświadczania żywego Kościoła jako wspólnoty zaplanowano w nim moment rozważania Słowa Bożego i dzielenia się owocami tej medytacji w grupach. Ze względu na różnorodność osób, które mogą uczestniczyć w Forum ważne jest, by zatroszczyć się o przebieg spotkania w każdej z grup w taki sposób, aby każdy miał szansę się wypowiedzieć i by panowała tam atmosfera wzajemnego szacunku oraz otwartości na Ducha Świętego - dlatego będą one przebiegały zgodnie z metodą kręgów Magis zaproponowaną jako metoda dzielenia się doświadczeniem wiary podczas Synodu. Niezbędne jest jednak by w każdej z grup był animator znający tą metodą, który zatroszczy się o prawidłowy przebieg spotkania.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają doświadczenie spotykania się w grupach dzielenia w swoich wspólnotach oraz tych wszystkich, którzy nie mają takiego doświadczenia, ale chcieliby się tego nauczyć i podjąć się posługi animatora 4 czerwca w Pelplinie.

Każdy chętny, by podjąć posługę będzie miał możliwość przygotowania się do niej poprzez udział w jednym z trzech spotkań informacyjno-warsztatowych online (Zoom) w następujących terminach:

16 maja, godz. 18:00 – 20:30
21 maja, godz. 10:00 – 12:30
24 maja, godz. 18:30 – 21:00
 
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Polecane linki