U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

Co to jest  forum?

zaproszenie

Przeczytaj dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

czytaj więcej

zaproszenie

Forum to... 

Czym jest Forum? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej

Forum to...

inicjatywy

Zobacz co dzieje się dodatkowo przy okazji Forum.

czytaj więcej

inicjatywy towarzyszące

 Dnia 5 lutego 2022 roku odbyło się diecezjalne spotkanie Szkoły Animatorów i Liderów (SZAL). W spotkaniu wzięło udział ok 60 osób, które posługują lub chciałyby rozpocząć formację do posługi w ramach działań duszpasterskich w naszej diecezji. Ci, którzy już  od dłuższego czasu współpracują z SZAL, mieli okazję dokonać ewaluacji zrealizowanych jesienią ubiegłego roku 89 tur rekolekcji kerygmatycznych GPS dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ci zaś, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu SZAL, mogli usłyszeć czym on jest i jakie oferuje ścieżki formacji i rozwoju.

Spotkanie było także czasem wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z pierwszosobotnim rozważaniem.  Wsłuchaliśmy się również w konferencję biskupa Arkadiusza Okroja, który odkrył przed uczestnikami wizję odnowy diecezji, wskazał jak jest realizowana dzisiaj oraz pokazał szanse, jakie daje nam trwający w Kościele Synod o synodalności. Ksiądz Biskup zaznaczył, że ma to być czas szczególnej troski o spotkanie człowieka z człowiekiem, które często wymaga konkretnego zaangażowania i wyzbycia się własnego egoizmu.

Idąc tą myślą, ostatnim elementem sobotniego spotkania były rozmowy synodalne. W tym celu uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy. W przedstawionych wnioskach dało się odczuć wielką miłość do Kościoła, która wyrażała się także poprzez szczerość uczestników.

Wszystkich, którzy są zainteresowani formacją w Szkole Animatorów i Liderów zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  1 2 3 4 5 6


 

Polecane linki