U ŹRÓDŁA

ŁASKI

 

DIECEZJALNE

FORUM

DUSZPASTERSKIE

 

Header

2

Dnia 5 lutego 2022 roku odbyło się diecezjalne spotkanie Szkoły Animatorów i Liderów (SZAL). W spotkaniu wzięło udział ok 60 osób, które posługują lub chciałyby rozpocząć formację do posługi w ramach działań duszpasterskich w naszej diecezji. Ci, którzy już od dłuższego czasu współpracują z SZAL, mieli okazję dokonać ewaluacji zrealizowanych jesienią ubiegłego roku 89 tur rekolekcji kerygmatycznych GPS dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ci zaś, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu SZAL, mogli usłyszeć czym on jest i jakie oferuje ścieżki formacji i rozwoju.
Spotkanie było także czasem wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z pierwszosobotnim rozważaniem. Wsłuchaliśmy się również w konferencję biskupa Arkadiusza Okroja, który odkrył przed uczestnikami wizję odnowy diecezji, wskazał jak jest realizowana dzisiaj oraz pokazał szanse, jakie daje nam trwający w Kościele Synod o synodalności. Ksiądz Biskup zaznaczył, że ma to być czas szczególnej troski o spotkanie człowieka z człowiekiem, które często wymaga konkretnego zaangażowania i wyzbycia się własnego egoizmu.
Idąc tą myślą, ostatnim elementem sobotniego spotkania były rozmowy synodalne. W tym celu uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy. W przedstawionych wnioskach dało się odczuć wielką miłość do Kościoła, która wyrażała się także poprzez szczerość uczestników.
Wszystkich, którzy są zainteresowani formacją w Szkole Animatorów i Liderów zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

Polecane linki